БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Введіть свої дані, і ми перетелефонуємо Вам.

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш контактний телефон (обов'язково)

Додаткова інформація

КОНТАКТНА ФОРМА

Заповніть контактну форму і ми Вам відповімо.

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш E-Mail (обов'язково)

Текст повідомлення

За неофіційною статистикою, у Франції мешкає близько 40 тис. громадян українського походження. Переважну більшість з них становлять нащадки трудових і політичних емігрантів, переміщених осіб.Першими відомими вихідцями з українських земель, які оселилися у Франції, можна вважати дочку київського князя Ярослава Мудрого – Анну Ярославну, яка у 1051 р. вийшла заміж за французького короля Генріха І, та її почет.

Основні хвилі української еміграції до Франції припали на період після І та ІІ світових війн.

Перша українська організація у Франції виникла у 1908 р. під назвою “Гурток українців у Парижі”. З 1929 р. в Парижі діяла організація українських націоналістів мельниківського напрямку, яка була створена одночасно із заснуванням ОУН. З 1933 р. і донині в Парижі виходить газета “Українське слово”.

На сьогодні у Франції існує низка українських громадсько-політичних організацій, які у 1997 р. об’єдналися у Репрезентативний комітет української громади у Франції. Комітет, до якого увійшли зокрема “Об’єднання українців у Франції”, „Об’єднання французів українського походження”, “Спілка українок у Франції”, “Товариство колишніх воїнів Армії УНР”, “Спілка української молоді”, “Спілка українських студентів”,  практично координує все громадське та культурне життя українців у Франції. Головою Комітету у 2015 р. було обрано Тараса Горішного.

З 1951 р. у містечку Сарсель біля Парижа знаходиться Європейське відділення Наукового Товариства ім. Т.Шевченка. Тут була зосереджена робота над виданням багатотомної “Енциклопедії українознавства”. НТШ має великий архів і бібліотеку, яка налічує 25 тис. томів. Головою НТШ є професор Вільного українського університету у Мюнхені Володимир Косик. Українська бібліотека ім. Симона Петлюри існує в Парижі з 1929 р. В її фондах збереглися книги, документи, архіви ХХ ст., зокрема, ті, що стосуються української держави 1917-1921 рр. Директор бібліотеки – Ярослава Йосипишин.

Українська ідентичність підтримується завдяки роботі українських суботніх шкіл. Дві з них проводять навчання в Парижі, 1 – у Страсбурзі. У 2005 р. Культурно-інформаційний центр Посольства прийняв під свій дах Українську школу мистецтв, яка за погодженням Міносвіти України надає освітні послуги за програмою Української міжнародної школи.

У Національному інституті східних мов і цивілізацій Паризької Сорбони є кафедра української мови. Завідувач – Ірина Дмитришин. У липні 2015 р. між зазначеним Інститутом та Києво-Могилянською академією була підписана угода про співпрацю.

Українських художніх колективів у Франції залишилося небагато. Найбільш популярним і активним є хор собору Святого Володимира (м. Париж, диригент Леся Микитин).

За вагомий внесок у справу розбудови української держави ряд представників української громади Франції отримали українські державні нагороди. Серед них колишній голова Наукового товариства ім. Т.Шевченка в Західній Європі, закордонний член НАНУ проф. Аркадій Жуковський, 1922-2014 рр. (орден «За заслуги» ІІ ступеня, 2002 р.), колишній апостольський екзарх УГКЦ у Франції  єпископ Михайло Гринчишин, 1929-2012 рр. (орден «За заслуги» ІІ ступеня, 2005 р.), проф. Володимир Косик (орден «За заслуги» ІІІ ступеня, 2005 р.), художник Темістокль Вірста (орден «За заслуги» ІІІ ступеня, 2002 р.), колишня голова асоціації «Лотарингія – Ельзас – Україна» та Почесний консул України Ольга-Надія Головач (орден княгині Ольги ІІІ ступеня, 2005 р.), Голова асоціації «Комітет Україна-33» Г.Бура-Кузен (орден княгині Ольги ІІІ ступеня, 2005 р.).